סבתא שלה

כל פעם לפני ביקור אצל אמא שלי אני מבטיחה שהפעם אשחרר, וכל פעם לא מקיימת. כל האינטרקציה שלה עם הבת שלי משקפת לי את כל מה שהיה לא נכון בגידול שלי, שלפעמים זה מכאיב מדי.

בפעם האחרונה, היא דיברה יומיים עם הילדה שהיא תעבור לגור אצלה. פירטה בפניה איזה כיך זה יהיה- עם חדר משלה, וארון מלא בגדים לדשים, ומגירה מלאה בנעליים, והמון צעצועים חדשים כל הזמן. וכל יום הן תלכנה לבלות.

ביקשתי שתפסיק, אבל עד לרגע שהיינו צריכים לצאת המשיכה לומר זאת, בטענה ש"לא נורא, שתחלום עכשיו ואחר כך נוריד אותה מזה".

במקום להיות המבוגרת האחראית, נכנסתי למשחק. אמרתי לקטנה שבוודאי שאני מרשה לה לעבור לגור אצל סבתא. הו אז התחילה היא למלמל ש"הנה, היא מנסה להפיל את זה עליי", וניסתה לשכנע את הילדה שלא כדאי, מה שלא עבד ולו במקצת.

זה נגמר בסוף כשלקחתי אותה לצד והסברתי לה שיש אנשים שמתקשים להפריד בין שהם היו רוצים שיהיה נכון, למה שבאמת קורה במציאות, ולכן הם אומרים דברים לא אפשריים, או כאלו שהם לא מתכוונים אליהם. הייתה הבנה, אבל גם עצב אמיתי.

באחד מימי הקייטנה היה יום פיג'מות. הילדה הלכה מאושרת בפיג'מה עם כיסוי עיניים תואם, מרגישה כמו גיבורת על. שכחה לקחת, ואני שכחתי לשלוח, כרית קטנה שהתכוונה להצמיד למראה. כשדיברה עם סבתא שלה וסיפרה לה בהתרגשות שלבשה פיג'מה כל היום, שאלה זאת אם היא לקחה איתה כרית. לא, ענתה הילדה. "אוי, לא! כמה חבל שלא הייתה לך כרית! וילדים אחרים הביאו כרית ושמיכה? בטח כולם הביאו ואת היית בלי, תגידי להורים שלך שזה לא בסדר, מסכנה שלי". התעצבנתי בטירוף על הניסיון שלה להעציב לי את הילדה בכח, אבל הילדה בכלל לא התרגשה מהעניין והמשיכה לספר כמה כיף היה.

כעסתי. כעסתי שיותר חשובה לה ההשוואה לאחרים מאשר לראות את הילדה. מיד צבעתי לעצמי את כל הילדות ככה שתמיד היה לה אכפת רק ממה שחושבים ולא מאיתנו. רק ש, זה לא נכון.

היא ראתה אותנו. לא תמיד, נו, אבל בגדול. וזה מפתיע פתאום להיזכר בזה, נוכח האישה שהיא ואיך שהיא נתפשת בעיניי כרגע בגישתה לילדים. היא ראתה, גם כשהיא לה קשה עם זה. אני מנסה להתרכז בזה, לזכור. לזכור שהיחס בינה לביני, הוא היחס ביני לבין הבת שלי. שהיא אוהבת אותי כמו שאני אוהבת אותה. שאולי היא חושבת שאני בלתי נסבלת, ומדהימה, ולוקחת באופן אישי כל דבר שאני עושה. שלפעמים היא חווה דברים שקורים לי בצורה הרבה יותר חזקה מכפי שהם נחווים אצלי.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s